ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 16:56

İşadamı Cesur: Ortaklık tekliflerine açığız

İşadamı Cesur: Ortaklık tekliflerine açığız


Megasan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Cesur, İşadamı Hayyam Garipoğlu’ndan satın aldıkları fabrikada yerli ve yabancı yatırımcıların ortaklık tekliflerine açık olduklarını söyledi.

Amasya’da yaklaşık 10 yıldır atıl durumda bulunan tekstil fabrikası, Megasan Şirketler Grubu ve Alternatif Maden İnşaat Ticaret A.Ş tarafından satın alındı. İşadamı Hayyam Garipoğlu’ndan yaklaşık 10 milyon dolara satın alınarak ekonomiye tekrar kazandırılacak olan fabrikanın 116 dönüm arazi üzerinde 65 bin metrekare kapalı alanı bulunuyor. Fabrika içerisinde bulunan ekonomik ömrünü tamamlamış olan iplik üretim makinaları en kısa sürede kaldırılarak çalışmalara başlanacak.

Megasan Şirketler Grubu Yönetim Kurlu Başkanı Hasan Ali Cesur, uzun süredir atıl durumda bekleyen kompleks bir yapının boş durması işadamı olarak kendilerini rahatsız ettiğini söyledi. Satın alınan fabrika binası için birçok projeleri olduğunu kaydeden Cesur, "Bizler burada yurt dışı ortak yatırımlara açığız. Zaten yurt dışı iki ayrı grupla bu konuda görüşme halindeyiz. Birincisi Kuveytli bir yatırımcı doğalgaz dönüşüm üzerine bir yatırım düşünüyor. Diğer görüştüğümüz gurup ise Amerikalı yatırımcı, LED ürünleri ve armatürleri üzerine bir yatırım söz konusu. Onlarla ortaklık ve fizibilite çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Aynı zamanda buradan da gelecek olan taleplere açığız. Kolektif bir çalışma ve ortak akılla Amasya ekonomisine katma değeri ilave etmeyi hedefliyor ve istihdamı artırmak için elimizden geleni yapıyoruz." dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER