ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 13:28

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu anlatıldı


MÜSİAD işbirliği ile Yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu anlatıldı. 

ACAR İş Güvenliği ve İş Sağlığı A.Ş. Sponsorluğunda, "İşletmelerde İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu panel MÜSİAD Hizmet Sektör Kurulu, Basın Yayın Ambalaj ve Reklam Sektör Kurulu işbirliği ile BYOTELL’ de gerçekleşti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan Uzman Coşkun Demirci, Uzman Yardımcısı Ferdi Karakaya ve Uzman Yardımcısı Serkan Hacıosmanoğlu’nun konuşmacı katılımcı kimliği ile yer aldığı panelde iş kazaları ve işverenlerin yükümlülükleri konularına değinildi.
Birçok kurum ve kuruluştan 120 kişinin iştirak ettiği “ İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” panelinde açılış konuşmasını MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Nazım ÖZDEMİR tarafından yapıldı.
Uzman Coşkun DEMİRCİ İş Güvenliğinin 19. yüzyılda yasal düzenlemeler altına alındığına değinerek, ülkemizde gerçekleşen kazalar hakkında istatistiksel bilgiler aktardı.

HER 7 DAKİKADA BIR İŞ KAZASI

Ülkemizde her 7 dakikada bir iş kazasının meydana geldiği bilgisini veren Demirci, her on saatte bir ise maalesef çalışanın hayatını kaybetmesi ile sonuçlandığını söyledi.

Panelin bir diğer konuşmacısı Serkan Hacıosmanoğlu hazırlamış olduğu sunuda iş güvenliği hakkındaki istatistikleri açıkladı. İşverenin yükümlülüklerine de değinen Hacıosmanoğlu bunları, "Seçmede Özen, Talimat Vermede Özen, Denetim ve Gözetimde Özen, İş Organizasyonunda Özen" olarak dört başlık altında açıkladı.

Serkan Hacıosmanoğlu son olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hakkında panel takipçilerine bilgilendirmede bulundu 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER