ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 16:52

İnci Akü’ye TAYSAD’tan üç ayrı ödül


Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2009 yılında sektöründe bir ilki gerçekleştirerek Ar-Ge Merkezi belgesi almaya hak kazanan İnci Akü, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) tarafından da iki ayrı ödüle layık görüldü.

Üretiminin yüzde 60’ını ihraç eden İnci Akü, 2012 yılında gerçekleştirdiği patent, faydalı model, endüstriyel tasarım çalışmalarıyla TAYSAD üyeleri arasında ilk üçte yer alarak ödül almaya hak kazandı. 12K Model Projesi kapsamında da 'Liderlik Yaklaşımı-Yetenek Yönetimi ve Geliştirme' ödüllerini alan İnci Akü, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen TAYSAD’ın 35. Genel Kurul Toplantısı’ndan üç ayrı ödülle ayrıldı.

Üniversiteler ve araştırma enstitüleriyle işbirlikleri yaparak çok yönlü projeler sürdüren İnci Akü Ar-Ge Merkezi, başta güneş enerjisi olmak üzere yenilenebilir enerji kaynakları, enerji depolama sistemleri, otomotiv sektörünün ve müşterilerinin beklentilerine yönelik çalışmalar yapıyor. İnci Akü Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Göksel Paker, yeni projeler kapsamında yaptıkları çalışmalarla rekabette bir adım önde olduklarını, bunun global vizyonlarının bir parçası olduğunu söyledi. Gerek Ar-Ge Merkezi’nde gerekse üniversiteler ve araştırma enstitüleriyle geliştirdikleri projeler kapsamında akü bileşenleri ve teknolojisinde önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini kaydeden Paker, “Bunları fikri haklar olarak patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım kapsamında koruma altına alıyoruz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER