ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 16:03

İnci Akü ulusal şampiyonlar arasında yerini aldı


 İnci Akü, Avrupa İş Ödülleri’nde Millicom Çevre ve Kurumsal Sürdürülebilirlik kategorisinde ulusal şampiyonlar arasında yerini aldı. Bir sonraki aşama olarak da önümüzdeki günlerde Onur Kurdelası (Ruban d'Honneur) için Avrupa’daki rakipleriyle mücadele edecek. 31 Avrupa ülkesinden 526 ulusal şampiyonun belirlendiği ilk değerlendirmede, Türkiye’den 40 kurum yer alıyor.

Avrupa’nın en yenilikçi, en mükemmel şirketlerini tespit ederek destek olmak, başarılarının diğer şirketlere örnek olmasını sağlamak amacıyla 2007 yılında kurulan organizasyonun verdiği ödüller, iş dünyasının Oscar’ı kabul ediliyor. 2007 yılından beri Avrupa’da farklı sektörlerden binlerce firmayı inovasyon, liderlik, sosyal sorumluluk, pazarlama, büyüme stratejileri, çalışan bağlılığı, süreç yönetimi ve müşteri sadakati alanlarında değerlendiren Avrupa İş Ödülleri, kurumlara başarılarını Avrupa çapında kanıtlamaları için fırsat veriyor ve iş dünyasının en prestijli organizasyonlarından biri olarak gösteriliyor. Uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance tarafından hazırlanan "Türkiye'nin En Değerli Markaları" listesinde ilk 100 arasında yerini alan İnci Akü, global markalaşma çalışmalarıyla gerek yurtiçi gerek yurtdışında yakaladığı başarı grafiğini her geçen gün yukarıya taşırken ödüllerle de başarılarını taçlandırıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İnci Akü Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Göksel Paker, geride bıraktıkları 29 yılda birçok önemli başarılara imza attıklarını ve ilkleriyle sektörde öncü olduklarını söyledi. Paker, “Bulunduğumuz sektöre markalaşma anlayışını taşıyarak, uluslararası alanda markamızla ödüller alıyoruz. Bugün de Avrupa İş Ödülleri’nde Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanan ilk ve tek akü üreticisiyiz. Ulusal Şampiyonlar Millicom Çevre ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Ödülü kategorisinde yer almak bize gurur verdi.” dedi. Sektörün ihracat lideri olarak dört kıtada 72 ülkeye akü sattıklarını kaydeden CEO Paker, “Dünyanın dört bir yanında ülkemizi gururla temsil ediyoruz. Bizim gerek üretim anlayışımızda gerek iş yapış biçimimizde çevre ve sürdürebilirlik, önceliklerimiz arasında yer alıyor. Breeam sertifikalı ilk tesise sahip olmamız, Dalyan’da yürüttüğümüz ve mazotla çalışan gezi teknelerinin enerjisini aküden alan çevre dostu elektrikli motorlu tur teknelerine dönüştürülmesini hedefleyen Dalyan Kanalı ve caretta carettalar için önem taşıyan 'Mavi Deniz, Özgür Caretta' projemiz, İnci Akü ormanlarımız, yeşil teknolojiyi temel alan projelere desteğimiz bizi bu kategoride ulusal şampiyonlar arasına soktu. Şimdi hedefimiz, Avrupa şampiyonluğunda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmektir.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER