ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 13:39

İnci Akü CLEPA üyesi oldu

İnci Akü CLEPA üyesi oldu


İnci Akü, Avrupa Otomotiv Yan Sanayicileri Derneği (CLEPA)’ne üye olan ilk Türk firması oldu. Böylece şirket, 3 binden fazla üyesiyle otomotiv endüstrisinde önemli bir rol oynayan CLEPA'da Türkiye’yi temsil edecek.

Otomotiv tedarik zincirindeki bütün ürünleri ve hizmetleri dünya çapındaki üreticilere tedarik edebilen firmaların ve onları temsil eden sivil toplum kuruluşlarının üye olabildiği CLEPA, 1959’dan beri faaliyette. AB ülkelerindeki otomotiv yan sanayi dernekleri, onlara bağlı 3 binden fazla şirket ve 3 milyondan fazla çalışanı bünyesinde barındıran CLEPA'nın üyeleri arasında yerini alan İnci Akü, Avrupa pazarındaki temsil gücünü de arttırmış oldu.

İnci Akü Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Göksel Paker, konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: "Avrupa pazarında faaliyet gösteren kurumlar ve Birleşmiş Milletler tarafından da otomotiv yan sanayisi alanındaki konularda bilirkişi olarak kabul edilen CLEPA, ilgili taraflarla yapıcı diyalog geliştirebilen sivil toplum örgütü olarak konumlanıyor. Sektörün ihracat lideri olarak bu üyeliğin Avrupa pazarında bizim için yeni fırsatlar yaratacağına ve deneyimlerimizi Avrupa pazarı ile paylaşarak markamızı daha da güçlendireceğimize inanıyoruz. 50 yılı aşkın faaliyet gösteren bu kurumda Türkiye’yi temsil etmek, hem sektörümüz hem Türkiye adına gurur vericidir." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER