ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2012 Cuma 20:35

İMKB rekorlar haftasını yine rekorla kapattı


 İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi gün içinde gördüğü en yüksek seviye rekorunu 79.077,32 puana geliştirdikten sonra gelen satışlara rağmen günü 124,89 puanlık yükselişle tarihinin en yüksek kapanışı olan 78.579,08 puandan kapattı.
    
Böylece üst üste 6. haftayı da yükselişle kapatan İMKB'nin bu haftaki yükselişi ise yüzde 2,74 oldu.
    
İMKB'de bugün hisse senetleri ortalama yüzde 0,16 oranında değer kazanırken toplam işlem hacmi 1,5 milyar lira oldu. Endeks üzerinde ağırlığı yüksek bankacılık endeksinin getirisi yüzde 0,19 olurken, holding hisseleri ise 2. seansta artan satış baskılarının etkisiyle yüzde 0,24 oranında değer kaybetti.
    
Analistler endeksin 79.000 direncini test etse de açıklanan kasım ayı dış ticaret açığının beklentilerin üzerinde gelmesi ve yurt dışı piyasalarda görülen düşüşlerin etkisiyle başarılı olamadığını ve satış baskılarının arttığını belirtiyor.
    
Bugün ABD'de Beyaz Saray'da yapılacak ''mali uçurum'' görüşmesinden çıkacak sonucun piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını ifade eden analistler yurt içinde ise önümüzdeki hafta açıklanacak enflasyon verisinin takip edileceğini kaydediyor.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER