ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2014 Çarşamba 12:00

İkitelli’ye üç bloklu ticaret alanı

İkitelliye üç bloklu ticaret alanı

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde Dersankoop arsasına yapılacak TRİOS 2023), üç ayrı blok ihtiva edecek.


İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde Dersankoop arsasına yapılacak TRİOS 2023 (Türkiye İkitelli Organize Sanayi 2023), üç ayrı blok ihtiva edecek. Bu blokların ikisinde atölye ve dükkanlara, üçüncüsünde çarşı ve kulelere yer verilecek.


Birinci atölye bloğu 128 bin metrekare, ikinci atölye bloğu 97 bin metrekare, çarşı ve kule bloğu da 76 bin metrekare olup TRİOS 2023’ün toplam inşaat alanı 301 bin metrekareyi buluyor. Projede toplam 250 adet atölye, 45 adet dükkan, 11’er katlı büro/otel, 2 kule bina var. Toplam satılabilir/kiralanabilir alan 260 bin metrekare.

2017’de tamamlanacağı açıklanan kulelerden biri bürolar için ayrılırken, biri arsa maliki Dersankoop’un kullanımına bırakılacak.

TRİOS 2023, Çırağan Sarayı’nda basına tanıtıldı. Tanıtım etkinliği; Pulsar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş, Kurumahmutoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Kurumahmut, Dersankoop Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mahşuk Gülaçarve ve projenin satışından sorumlu olan TSP Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Gökçenur Çelebioğlu’nun katılımıyla yapıldı.

Pulsar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sami Bektaş “Türkiye’nin 2023 ekonomi hedefleri her alanda modern yatırımlar yapmayı gerektiriyor. TRİOS 2023 bu hedefin gerekliliklerini karşılayan modern ve güçlü altyapılı sanayi projelerinin öncderi olmak anlayışı ile yola koyuluyor. TRİOS 2023, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın da en modern sanayii ve ticaret alanlarından biri olacak. 7 metrelik tavan yüksekliği, metrekareye 2 ton kaldırabilen güçlü beton sistemi, yan yana 3 tırın yol alabileceği araç yolları ile sanayicilerin ihtiyaçları için tasarlanan proje adından söz ettirecek.” dedi.

Bektaş “TRİOS 2023, bir sanayii vahasının ortasında, sanayinin kalbinde yükselecek. İkitelli Organize Sanayi’nin içinde olmasının verdiği artı ile metro, Atatürk Havalimanı, TEM bağlantı yollarının ortasında bulunması ve yeni Türkiye’nin gözde yatırımları 3. Köprü, Kanal İstanbul projelerine olan yakınlığı ile sanayicilerin ilgisini çekecek.” ifadelerini kullandı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER