ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 10:16

İki gün bankaya gitmeyin!

İki gün bankaya gitmeyin!

Tüketici örgütleri bankaları boykota gidiyor. Tüketicilerin 2 gün bankaya gitmemesi istendi.


Tüketici örgütleri, kart aidatı ve kredi masrafı gibi konularda vatandaşla sık sık karşı karşıya gelen bankalara yönelik eylem kararı aldı.

Tüketiciler, eylem kapsamında, tüketici haftasının kutlanacağı 14-15 Mart günlerinde iki gün boyunca bankaya gitmeyecek. İki gün süreyle bankalara ait kredi kartı ve banka kartları kullanılmayacak, ATM'ler dahil hiç bir hesap işlemi yapılmayacak. "Bankalara iki gün sinek avlatacağız" diyen Tüketici Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar, vatandaşları, 2 gün hiçbir bankacılık işlemi yapmamaya çağırdı.

Turhan Çakar, eylem planları hakkında bilgi verdi. Çakar, bankaların uygulamalarına karşı, tüketimden gelen güçlerini kullanacaklarını belirtti. Çakar, vatandaşın tüketici mahkemelerine açtığı davaların yaklaşık yüzde 70-80'inin bankalarla ilgili olduğunu, bankaların ise mahkeme kararlarını hiçe saydığını ifade etti.

Çakar, Dünya Tüketici Hakları haftasının iki gününde bankalara tüketicilerin gücünü hatırlatma kararı aldıklarını belirtirken, "Tüketiciler olarak 14-15 Mart günlerinde bankalara gitmeyeceğiz. Bu iki gün boyunca bankaların kredi kartı ve banka kartlarıyla alışveriş yapmayacağız ve hiçbir bankadan para çekmeyeceğiz, hiçbir bankaya para yatırmayacağız. Bankalar yılın 365 günü tüketiciyi avlıyor. Biz de yapacağımız eylemle bankalara hiç olmazsa 2 gün sinek avlatacağız" dedi.
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER