ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 14:53

IKEA'dan "bakterili kek" açıklaması!

IKEAdan "bakterili kek" açıklaması!

İsveç köftelerine at eti tespit edilmesinin ardından bademli keklerde bakteri iddiasıyla gündeme gelen Ikea şirketine neler oluyor?


Çinli uzmanların IKEA için ithal edilen bademli keklerde yüksek miktarda dışkıdan bulaşan kolibasiline rastladıkları haberi üzerine IkeaTürkiye de bir açıklama yaptı. 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Çin’de gümrük aşamasındayken yapılan gıda analizlerinde bademli keklerde insan sağlığını tehdit etmeyen bakteri tespit edilmiş olup, ürünler mağazalara girmeden ve satışa sunulmadan tedbiren imha edilmiştir. Çin’de yaşanan bademli kek ile ilgili durumun IKEA Türkiye ile herhangi bir ilgilisi yoktur ve böyle bir sorun asla yaşanmamıştır."


IKEA Türkiye, at etli İsveç köftelerinin de kendi mağazalarında satılmasının söz konusu olmadığını, etleri yerli tedarikçilerden temin etiğini açıklamıştı.

İŞTE BADEMLİ KEKLERİN TOPLATILDIĞI 23 ÜLKE!

AU Avustralya, RU Rusya Federasyonu,IT İtalya, GR Yunanistan, NL Hollanda, FR Fransa, BE Belçika, CH İsviçre, TW Tayvan, SK Slovakya, SE İsveç, RO Romanya, PL Polanya, NO Norveç, HU Macaristan , FI Finlandiya, DK Danimarka, DE Almanya, CZ Çek Cumhuriyeti, CN Çin, BG Bulgaristan, AT Avusturya, AE Birleşik Arap Emirlikleri

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER