ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 14:36

İhracatta 9 milyar doları aştı


Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği (GAİB) Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, 2012 yılında ihracatta 9 milyar dolar sınırını aştıklarını belirtti. Çıkmaz, “2013 daha verimli bir yıl olacak." dedi.

        Abdulkadir Çıkmaz, 2012 yılı ihracat rakamları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çıkmaz, 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefinin yakalanmasında GAİB’in lokomotif güç olduğuna dikkat çekti.

        GAİB bünyesindeki 4 ayrı birlikle önemli çalışmalar içerisinde olduklarını kaydeden Çıkmaz, “2012 yılı ihracat rakamlarımız Türkiye genelindeki ortalamanın 3 katı oldu. 9 milyar dolar sınırını aştık. 2013 yılı, ihracatın daha çok arttığı ve geliştiği bir yıl olacaktır. 2023 hedeflerine ulaşmak için GAİB bünyesinde bulunan ve dört ayrı sektörden oluşan 4 ayrı birliğimiz başkan ve üyeleriyle büyük çalışmalar içerisindedirler. Bizler GAİB olarak üyelerimizin daha çok ülkelere ve daha çok rakamlarla ihracat yapabilmeleri için gerekli teknik altyapıyı oluşturduk. Sürekli birliklerimizde bilgilendirme ve yeni çıkan yasa, yönetmelik ve uygulamalarla ilgili toplantılar yapmaktayız." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER