ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 12:40

IF Wedding Fashion İzmir'e yoğun ilgi


IF Wedding Fashion İzmir–7. Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nı, 79 ülkeden 2 bin 774’ü yabancı olmak üzere 18 bin 366 profesyonel ziyaret etti. geldi. İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda 13-16 Şubat 2013 arasında devam eden, 25’i yabancı 187 firmanın katıldığı fuar, ilk gün ziyaretçi sayısını geçen yıla göre ikiye katladı. En çok ziyaretçi Suudi Arabistan’dan gelirken onu Almanya, Suriye, İran, İtalya ve Libya izledi.

Fuarda özellikle Ortadoğu ülkelerinden gelen ziyaretçiler önemli alımlar yaptı. İlk günden itibaren Fransa ve İtalya’dan firma temsilcileri, gelecek yıla ilişkin katılım talebinde bulundu. Fuara katılan bütün yurtdışı firmaların yanısıra özellikle Lübnanlı katılımcıların yer büyütme talepleri dikkat çekti. Sektöründe Avrupa’nın en büyük gelinlik fuarı olarak gösterilen IF Wedding Fashion İzmir’e katılan firmalar, dört gün boyunca ABD, Afganistan, Almanya, Amerikan Samoası, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, BAE, Bahreyn, Belarus, Belçika, Belize, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Danimarka, Ermenistan, Falkland Adaları, Filipinler, Filistin, Fransa, Gabon Cumhuriyeti, Güney Kore, Haiti, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Honduras, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Jamaika, Japonya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kenya, KKTC, Kıbrıs Rum Kesimi, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Libya, Lübnan, Makedonya, Malezya, Malta, Mısır, Moldova, Mozambik, Nijerya, Norveç, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Surinam, Suriye, Suudi Arabistan, Trinidad ve Tobago, Tunus, Ukrayna, Ürdün, Yemen ve Yunanistan’dan gelen alıcılarla görüşme ve iş bağlantısı yapma imkanı buldu.

Fuarı değerlendiren İZFAŞ Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve Genel Müdür Vekili Mehmet Şakir Örs, katılımcı firmalar ve ziyaretçilerin oldukça memnun ayrıldığını söyledi. Yabancı alıcıların ülkelerine büyük iş bağlantıları yaparak döndüğünü kaydeden Örs, “Yıl boyunca önemli tanıtımlar yaptık ve fuar süresinde bu çalışmaların meyvesini topladık. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF), Türkiye’nin Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Birliği (UFI)’ne ilk üye olan fuarıdır. Hedefimiz, 1947 yılından beri üye olan İEF ve 1998’den beri üyeliği devam eden MARBLE gibi gelinlik fuarımızın da UFI üyesi olmasıdır.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER