ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Aralık 2013 Pazar 10:59

IF WEDDING FASHION İZMİR'e doğru


Alanında Avrupa'nın en büyük fuarı sayılan IF WEDDING FASHION İZMİR - Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 22 Ocak 2014 tarihinde sekizinci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.
İzmir Fuarcılık Hizmetleri ve Kültür Sanat İşleri Ticaret A.Ş'den (İZFAŞ) yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'de gelinlik ve abiye sektörünün adını dünyaya duyuran fuarda 180'i aşkın firma stant açacak. Firmaların yoğun talebi dolayısıyla fuar alanında yer sıkıntısı yaşandığı bildiriliyor.
İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs ziyaretçi konusunda çok ciddi çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Rusya, Kazakistan ve İran'a yönelik özel saha çalışmaları yapıyoruz. Fuara dünyanın birçok bölgesinden alım heyeti ve ziyaretçinin gelmesini bekliyoruz. Dünyanın birçok noktasında fuarın tanıtımını yaptık. Tasarım yarışması ödül töreni, solo defileler başta olmak üzere birçok etkinlik de gerçekleştireceğiz. Geçen yıl 19 bine yakın kişi ziyaret etmişti, bu yıl bu sayının daha da artacağını ümit ediyoruz" dedi.
- Yoğun talep var
Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden ise fuara bu yıl da büyük ilgi olduğunu kaydetti.
Fuarda alan darlığı nedeniyle katılımcı sayısının sınırlandırıldığını aktaran Özden, "Fuara ilgi her yıl artarak devam ediyor. Avrupa ülkeleri ve komşulardan çok ilgi görüyoruz. Fuara alım heyetlerinin getirilmesi konusunda hem İZFAŞ hem derneğimiz hem de Ege İhracatçı Birlikleri yoğun çaba harcıyor. Bu yıl da katılımcı firmalar en yeni tasarım ve ürünlerini sergileyecekler" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER