ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2014 Perşembe 14:21

İçecek devine tepki...

İçecek devine tepki...

Paralarını alamayan nakliyeciler içecek devine tepki gösterdi.


Adana'da paralarını alamadıklarını ileri süren nakliyeciler, dünyaca ünlü içecek markası Pepsi'ye tepki gösterdi. Nakliyeciler, aracı firmadan alacaklarının 2 milyon liraya ulaştığını belirterek, bayram öncesi sorunun çözülmesini istedi.

Adana-Karataş yolu üzerinde kurulu Pepsico Adana fabrikasında toplanan nakliyeciler, ürün getirmelerine rağmen kimi 3, kimi ise bir haftadan bu yana paralarını alamadıklarını söyledi. İşletmeden de kendilerine açıklama yapılmadığını anlatan nakliyeciler, mağdur olduklarını dile getirdi. "Dün sabaha kadar burada durduk ancak para veren olmadı" diyen bir nakliyeci, yardımcı olunacağını ancak işletme müdürlerinin ayrıldığını kaydetti. Kiminin 30, kiminin 50 bin lira alacağı olduğunu söyleyen bir nakliyeci, "Biz aracı firmayı tanıyoruz. Aracı firmadan alın paranızı diyor. Biz Pepsi'ye çalışıyoruz. 2 milyon liraya yakın alacak var. Teminatı yoksa niye sıradan bir adama işi vermiyor. Sıradan bir adama teminatsız veriyorsa işi ben yapayım. Başvurduğumda bana 3 milyon lira teminat yatıracaksın diyor. Öbür adamın 3 milyon lira teminatı yok mu, niye yardımcı olmuyorlar." dedi.

Pepsi'nin aracı firması olarak Raynak Lojistik görülüyor. Nakliyeciler, bayram öncesi paralarını almak istediklerini sözlerine ekledi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER