ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 18:29

Hurmadan artık lokum ve baklava da üretiliyor


Hurmadan kek, kurabiye, lokum, çikolata, baklava ve sütlü tatlı da üretildi. Ünlü yemek okulu ’Cyti Cooks’ tarafından tanıtılan bu ürünler, tam not aldı.


Yemek okulunun tanıtımında halka hurma suyu kullanılarak terbiye edilen kırmızı etten kurabiyeye kadar pek çok yemek türü halka ikram edildi. Karaköy Güllüoğlu’nun şeker yerine hurma suyu kullanarak ürettiği baklavalar da tattırıldı.

Tanıtımda Hurmatat markalı hurma suyu, hurma pekmezi, hurma hamuru, hurma marmelatı, hurma ezmeleri gibi ürünler üretici ve tüketici ile buluşturuldu. Rast Grup tarafından Türkiye’ye getirilen ürünler hem perakende olarak beğeniye sunuldu hem de endüstriyel olarak gıda üreticilerinin kullanımına uygun formda vitrine konuldu.

Grubun pazarlama müdürü Necla Şahin, “Ürünümüz hurmanın şifasını tadı ile birleştiren sofrasına sıhhat eklemek dileyenlerden büyük talep görüyor.” dedi. Hurmatat ürünleri hakkında davetlilere açıklamalarda bulunan Şahin, ”Hurmatat ürünleri yüzde 100 hurmadan kaynatılmadan üretilmektedir dolayısıyla ürünlerimiz mucizevî meyve hurmanın ihtiva ettiği besleyici pek çok vitamin ve minerallerin tamamını bünyesinde bulundurmaktadır. Hurmatat’ın tatlı ama sakaroz bulundurmaması, tok ve zinde tutması gibi sağlığa dost pek çok özelliği vardır.” ifadelerini kullandı. Şahin, Hurmatat ürünlerinden hurma suyunun; çayda, kahvede, sütlü ve şerbetli tatlılarda şeker yerine kullanıldığını da sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER