ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2013 Cuma 11:20

Hububat sektörü, geleceğini belirleyecek

Hububat sektörü, geleceğini belirleyecek


Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birliği Başkanı ve Türkiye Sektör Kurulu Başkanı Şahin Batallı, 2008 yılında belirlenen stratejiler ve hedeflerin geliştirilmesi için Hububat 2023 İhracat Stratejisi Çalıştayı düzenleneceğini açıkladı.

    Hububat sektörünün 2023 stratejisini belirlemek üzere 15-16-17 Kasım tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan çalıştayla sektörün yeni hedefleri ve ihracatla ilgili yapılan düzenlemeler sonrası belirlenecek yeni hedefler masaya yatırılacak.

    Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Batallı, “2008 yılında belirlediğimiz hedef ve stratejilerimizi masaya yatırarak güncellemeler yapacağız ve 2023 vizyonuyla ilgili yeni hedeflerimizi belirleyeceğiz. Hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamullerinde ihracat artışını sağlayıcı çalışmalar ve sürdürülebilir tanıtım çalışmalarıyla ilgili görüş alış verişinde bulunacak, tanıtım gruplarıyla ilgili ortak hareket etme yönündeki çalışmalarımızı hızlandıracağız. Yeni hedef ülkelerin bulunması ve bu ülkelerde ürünlerimizin tanıtımı ve pazarlanmasıyla ilgili izlenecek yol haritasını belirleyeceğiz. Çalıştayımızın sektöre önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER