SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2014 Cuma 16:39

Hortumlanan bankanın iflasına karar verildi

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/dunya-bankasi-1476948-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/dunya-bankasi-1476948-622x360.jpg
Hortumlanan bankanın iflasına karar verildi

Bulgaristan'da meclis, hortumlanan KTB Bankası ile ilgili iflas kararını verdi.


 Daha önce bankanın kurtarılması için görüş bildiren milletvekillerin, daha sonra bunun devlet bütçesine çok pahalıya mal olacağını iddia ederek bankanın iflasını istemesi dikkat çekti. Bankanın iflasını açıklanmasından sonra 20 güne içinde müşterilerine 100 bin levaya kadar olan mevduatları ödemesi gerekiyor.

Bankada kredi alan müşterilerin, borcunu ödemek için yine bankada kredi çektikleri ortaya çıkmıştı. Müşterilerin ikinci krediyi başka şirketler aracılığıyla yaptığı belirtiliyor. Bankadan bu şekilde 208 kişinin kredi kullandığı raporlara yansımıştı. Bankanın bu şeklide 4 milyar leva (2 milyar Euro) zarar ettiği ortaya çıkmıştı.

Bulgaristan Mali Komisyonu Başkanı Menda Stoyanova, Merkez Bankası'nı ve Ulusal Devlet Güvenlik Servisi'ni bu konuda önlem almamakla suçladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

LPG üretimi arttı

SONRAKİ HABER

Moody's: Türkiye makro risklere karşı dirençli

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.