SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 11:48

Hisse işlem sırası kapatıldı

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/hisse-islem-sirasi-kapatildi-1476494-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/hisse-islem-sirasi-kapatildi-1476494-622x360.jpg
Hisse işlem sırası kapatıldı

Zorlu Enerji’nin pay işlem sırası, Borsa İstanbul Otomatik Seans Durdurma Sistemi tarafından gün sonuna kadar durduruldu.


Zorlu Enerji’nin pay işlem sırası, gün sonuna kadar durduruldu.

Zorlu Enerji’nin pay işlem sırası, Borsa İstanbul Otomatik Seans Durdurma Sistemi tarafından gün sonuna kadar durdurulduğu Kamuoyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) duyuruldu.

OLAĞAN DIŞI HAREKETLERİ SEBEBİYLE DURDURULDU

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Daha önce 02/10/2014 tarihinde işlem sırası durdurulan ZOREN.E pay işlem sırası, anılan payın piyasasında olağandışı hareketlerin devam etmesi nedeniyle Borsa İstanbul Otomatik Seans Durdurma Sistemi tarafından bu kez gün sonuna kadar ikinci defa durdurulmuş olup, borsamız bünyesindeki piyasaların açık, düzenli ve dürüst çalışmasını sağlamak üzere sözkonusu payda, tedbir olarak ikinci durdurmanın gerçekleştiği günü (15/10/2014) takip eden iş gününde gerçekleştirilen işlemlerden başlamak üzere 15 takvim günü süreyle brüt takas uygulamasına geçilmesi, bu süre içinde aracı kurum ve yatırımcı bazındaki takas alacaklarının takas süresinden sonra dağıtılması kararlaştırılmıştır."

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

Fransa'ya negatif izleme

SONRAKİ HABER

Piyasalarda "güçlü dolar" beklentisi

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.