ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 17:48

Hisarcıklıoğlu: "Türkiye'nin önü açık"


 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu, yüzde 92'si sanayi malı olan 152 milyar dolarlık ihracat yapan Türkiye’nin önünün açık olduğunu söyledi.

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) ile Karaman Ticaret Borsası’nın birlikte organize ettiği ‘Karaman’a Değer Katanlar’ Müşterek Ödül Töreni’nde konuşan Hisarcıklıoğlu Türkiye ekonomisinin büyük bir evre geçirmekte olduğunu kaydetti. Karaman’ın hem Türk dilinin Başkenti olması yönüyle hem de organize sanayi bölgesinde başta bisküvi üretimi yapan firmaların ihracata katkıları yönüyle önemli bir il olduğuna dikkatleri çeken Hisarcıklıoğlu Türkiye ile birlikte bu bölgenin önünün açık olduğunu sözlerine ekledi. Hisarcıklıoğlu, Türk milletinin müteşebbis ruhunun kayda değer bir önemi olduğunu söyleyerek “Biz bunun farkına 30 yıl sonra vardık. Şimdi artık patlama noktasına geldik. Devlet, hükümet olarak hedef koyduk. Hedefimiz 2023’te dünya’nın ilk 10 büyük ekonomisine arasına girmek. Bunun anlamı, bugünkü durumumuza göre 2.5 misli daha zengin olmak istiyoruz demektir. Bu aslında Türkiye’nin zenginleşme projesidir. Türk özel sektörü olarak biz ülkemizi 10 büyük ekonomi arasına sokabiliriz.” şeklinde konuştu.

Pirireis Kültür Merkezi’nde yapılan ‘Karaman’a Değer Katanlar’ Müşterek Ödül Töreni’ne Karaman Valisi Murat Koca, Karaman AK Parti Milletvekili Mevlüt Akgün, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç ve Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu ile ildeki tüm kurum ve daire müdürleri, sanayici ve iş adamları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Ödül töreni üyelikleri 30,35, 40 ve 50 yılı bulan KTSO ve Ticaret Borsası üyelerine plaket ve teşekkür belgesi verilmesi ile sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER