ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2014 Pazar 16:13

Helsinki’den Gazipaşa’ya direkt uçuşlar başladı

Helsinkiden Gazipaşaya direkt uçuşlar başladı

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’den Antalya'nın Gazipaşa ilçesine karşılıklı direkt seferler başladı.


Finlandiya’nın başkenti Helsinki’den Antalya'nın Gazipaşa ilçesine karşılıklı direkt seferler başladı.

TAV Havalimanları tarafından işletilen Antalya Gazipaşa Havalimanı, Jet Time Oy Finland Havayolları’nın Helsinki – Gazipaşa karşılıklı direkt seferlerinin ilkini karşıladı. Jet Time Oy Finland Havayolları’nın yaz sezonu boyunca Gazipaşa Havalimanı’na düzenleyeceği seferler kapsamında, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’den B737-700 tipi uçakla gelen 148 yolcu, düzenlenen törende TAV Gazipaşa yetkilileri tarafından geleneksel su takı ve çiçeklerle karşılandı.

TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, Gazipaşa Havalimanı için sürdürdükleri çalışmaların olumlu sonuçlandığını söyledi. İskandinav ülkelerinden turistleri Gazipaşa Havalimanı’nda ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Cengiz Aşıklı, "Jet Time Oy Finland’ın seferleri ile tüm İskandinav ülkelerine doğrudan seferler bulunan Gazipaşa Havalimanı’ndan Helsinki destinasyonu için yolcularımıza bir alternatifi daha sunmuş oluyoruz. Gazipaşa, Alanya ve bölgemizin turizmine hizmet sunmak üzere var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Uçuşlar 25 Ekim’e kadar haftada bir kez cumartesi günleri karşılıklı olarak B737-700 tipi uçaklarla gerçekleştirilecek. Gazipaşa Havalimanı’ndan 2014 yılında dış hatlarda 16 ülkede 20 destinasyona doğrudan uçuşlar gerçekleşmesi bekleniyor. Geçtiğimiz ay itibariyle Finlandiya’nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Finn Air’da Helsinki destinasyonuna Gazipaşa Havalimanı’ndan direkt seferlerine başlamıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER