ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 13:25

Hayvancılıkla uğraşanlara müjdeli haber


 Besilik erkek sığır desteklemelerinde başvuru süresi, bu yıl yapılan kesimler için 28 Şubat 2013'e kadar uzatıldı.
    
Hayvancılık Desteklemeleri Hakkında Uygulama Esasları Tebliğinin, ''Besilik Erkek Sığır Desteklemesi''ne ilişkin bölümündeki tebliğ değişikliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
    
Buna göre, yetiştirici ve bağlı oldukları üretici örgütleri aracılıyla yetiştirici mağduriyetinin önlenmesi için yapılan müracaatların değerlendirilmesi sonucu tebliğde değişiklik yapıldı.
    
Değişiklikle besilik erkek sığır desteklemesi için takvim aralığı yıl boyu olarak yeniden düzenlendi. Başvuru süresinde müracaat edemeyen yetiştiricilere yeniden müracaat hakkı tanındı. Ayrıca ticarete konu olan besilik erkek sığırlara ait fatura ve/veya müstahsil makbuzların onaylı suretlerinin kabulü sağlandı.
    
Desteklemeden yararlanmak isteyen üreticilerden yıllık beş baştan fazla sayıda destekleme şartlarını karşılayan erkek sığır kestirenler, kırmızı et üretici birliklerinin kurulu olduğu yerlerde bu birliklere, olmayan yerlerde ve yıllık en fazla beş baş kesim yaptıranlar il/ilçe müdürlüklerine gerekli belgeler ve dilekçeyle müracaat edebilecek. Bu yıl yapılan kesimler için 28 Şubat 2013'e kadar başvuruda bulunulabilecek.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER