SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Ekim 2014 Pazartesi 16:29

Hayatlarında ilk kez peynir yediler

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/hayatlarinda-ilk-kez-peynir-yediler-1475959-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/hayatlarinda-ilk-kez-peynir-yediler-1475959-622x360.jpg
Hayatlarında ilk kez peynir yediler

Tarım ve Süt Endüstri Fuarı için Bursa’ya gelen Uganda Tarım Bakanlığı yetkilileri, Türk peynirine hayran kaldı.


TÜYAP 2014 12. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstri Fuarı kapılarını açtı. Bursa Fuar Alanı’nda açılan fuar 18 Ekime kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuar için Bursa’ya gelen Uganda Tarım Bakanlığı yetkilileri, kendi ülkelerinde olmayan peyniri ilk defa Türkiye’de tattı. Uganda’da peynirin sadece birkaç yerde olduğunu ve çok pahalı olduğu için halkın yiyemediğini söyleyen misafir heyet, Türk peynirine hayran kaldı. Fuar alanında kendilerine ikram edilen peyniri yiyen Ugandalı yetkililer, tadını çok beğendi.

Uganda’da peynir üretiminin kısıtlı olduğunu söyleyen Uganda Tarım Bakanlığı yetkilisi Galiwango Abdunasır, "Daha önce birkaç defa peynir yiyebildim. Bizim ülkemizde küçük çapta üretim yapılıyor. Türk peynirinin tadı çok güzel. Bu peyniri kendi ülkemizde de üretmek istiyoruz" dedi.
KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

Serbest piyasada altın fiyatları

SONRAKİ HABER

Araç alırken bu konuya dikkat!

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.