ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 12:08

Hataylı iş adamları MODEF Fuarı'nı gezdi

Hataylı iş adamları MODEF Fuarını gezdi


Hatay Birleşik Sanayici ve İşadamları Derneği (BİRSİAD)’ne üye iş adamları, incelemelerde bulunmak ve 'Dostluk Köprüsü'nü pekiştirmek için geldikleri İnegöl’de MODEF Fuarı'nı gezdi.

MODEF Fuarı toplantı salonunda, Hataylı iş adamlarına fuarla ilgili bilgilendirme toplantısı yapan İFOR Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı ve İnegöl Belediye Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "25 bin metrekarelik fuar alanında yılda iki fuar yapıyoruz. Bu yıl da ilk defa bir uygulama başlattık. Her iki fuara firmalarımız giremiyor. Firmalarımızı kriter bazında ayırdık. Nisanda iç piyasa, kasımda ise ihracata yönelik Expo Fuarımızı düzenliyoruz. 2012 yılı itibariyle mobilya ihracatımız 260 milyon dolar civarındadır. Mobilyacılarımızdan, fuar alanının yetmediğini duyuyoruz. Biz dünyanın 21. mobilya ihracatçısıyız. İhracatımızı ciddi anlamda arttırmamıza rağmen 1.8 milyar dolar ihracat yaptık. Üzerimize düşen çok büyük sorumluluklar var. Güçlerimizi birleştirmeliyiz. Daha yüksek tasarımlı mobilyalar üretmeliyiz. Özellikle ihracatı çok ama çok önemsemeliyiz. Marka ve kurumasallaşma ile alakalı ciddi yatırımlar yapmamız gerekiyor. İnegöl, olarak çok iyi gidiyoruz.” dedi.

Hataylı iş adamları adına konuşan BİRSİAD Başkanı Ali İşgören ise ”İnegöl mobilyasının, duyduğumuz ve tahmin ettiğimizden daha iyi mobilya olduğunu yakından gördük. Kalite ve tasarım konusunda çok iyi noktalara gelerek dünya mobilya pazarında söz sahibi olabileceğini düşünüyoruz. Özellikle Arap ülkeleri ile Afrika pazarına İnegöl Mobilyası ihracatında Hataylı mobilya firmalarıyla ortak hareket edebileceğini, Ayrıca, güç birliği yapılarak Türk mobilyasını daha iyi yerlere getirebiliriz.” diye ifade etti.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İNSİAD Başkanı Ahmet Akıskalı, Hataylı iş adamları ile birlikte MODEF Fuarı'nda tüm standları gezerek bilgi alışverişinde bulundular.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER