ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 18:07

Hanımağa, Bakan Eker’e övgüler yağdırdı


Adanalı bayan çiftçi Nur Özkan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e tarım sektöründe yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek övgüler yağdırdı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Adana ziyaretinde Tahıl Üreticileri Birliği Başkanı Nur Özkan’ın Büyükkapılı köyünde bulunan çiftliğini ziyaret etti. Bakan Eker’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Özkan, Bakan Eker’in kendilerine özgüven aşıladığını söyledi. Kendilerinde bu sayede gelecek endişesi olmadığını anlatan Özkan, “Biz bunu, ‘üretelim yeter ki’ duygusunu bize yaşattı. Ben şahsen gittim bir çırpıda ekipmanlarımı dizdim. 26 yıllık meslek hayatımda, ilk defa hasadın başında fiyat açıklandığını gördük ve inanın mısırımızı 500 TL’nin altında satacaktık ama Sayın Bakanımın hasadın hemen başında fiyatı açıklaması piyasalarda bizi kurtardı. Ben bir defa daha minnetle anıyor, teşekkür ediyorum. Ve hiçbir sıkıntı yaşamadan ofise aynı gün mısırımızı dökebildik. Paramızı da beklemeden hemen aldık.” diye konuştu.

Bakan Mehdi Eker de, bayan bir çiftçinin kendilerini heyecanlandırdığını vurgulayarak, “Kadınları böyle çiftçi ve başarılı görünce ayrıca çok seviniyorum. Bende sizlerin şahsında Adana, Çukurova çiftçimize teşekkür ediyorum. Adana’nın üretim değerleri, üretim miktarının hepsinde yüzde 200, 300, 400, hayvancılık dahil olmak üzere ciddi artış var. Büyük bir gelişme var tarımsal üretimde. Bizde bundan dolayı seviniyoruz. Sizlere teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER