ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2012 Çarşamba 19:58

Halkbank, Ziraat Banka AD Skopje’yi devraldı

Halkbank, Ziraat Banka AD Skopjeyi devraldı


 Halkbank, Makedonya’da faaliyet gösteren Ziraat Banka AD Skopje’yi şube ve personeli ile birlikte devraldı. Halk Banka AD Skopje, Ziraat Banka AD Skopje’nin birleşme yoluyla devralınmasıyla birlikte Makedonya’daki en büyük altıncı banka oldu. Halkbank, devralma sonrasında açılan bir yeni kurumsal şube ile birlikte Makedonya’daki şube sayısını 27’ye, çalışan sayısını da 365’e çıkardı.

Yapılan işbirliğiyle ilgili açıklama yapan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, Halk Banka AD Skopje’yi Makedonya’daki en büyük 3 bankadan biri yapmayı hedeflediklerini belirtti. Aslan, “Balkanlar bize hem coğrafi hem kültürel hem de ekonomik açıdan son derece yakın bir bölge. Biz de bu yakınlığı iki ülkenin de gelişmesine, büyümesine hizmet edecek bir fırsat olarak değerlendiriyoruz.” dedi. Makedonya’dan sonra faaliyetlerini diğer Balkan ülkelerinde de genişleteceklerini aktaran Süleyman Aslan, “Belgrat’ta temsilcilik ofisi açmak için gerekli yasal izinlerimizi aldık ve kısa süre içinde faaliyete geçmeyi planlıyoruz. Daha sonra Kosova’yı ve bölgedeki diğer ülkeleri gündemimize almayı düşünüyoruz.” diye konuştu.

Halk Banka AD Skopje’nin Ziraat Banka AD Skopje’yi devralma süreci 2012 yılının Ocak ayında başlayarak Rekabet Koruma Komisyonu’nun onayıyla Ekim ayında tamamlandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER