ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 11:15

Haliç Yat Limanı ihalesinin hazırlıkları tamam


 İstanbul Haliç Yat Limanı ve Kompleksi Projesi, Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle 49 yıllığına ihale edilecek. Geçici teminat tutarının 50 milyon lira olarak belirlendiği ihale 2 Temmuz'da yapılacak. Proje kapsamında, bölge içerisindeki üç tarihi yapıya dokunulmayacak, bunun dışındaki alanlarda ise tamamen değişiklik yaşanacak. Ayrıca bölgede bir de 1.000 kişilik bir cami yapılacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından kapalı teklif alma usulüyle yapılacak ihalenin 'Teklif Verme Şartnamesi' ve projeye ait dosyalar, Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Liman Yapım Dairesi Başkanlığı’ nca ücretsiz olarak görüşe açıldı. Cihan Haber Ajansı muhabirinin aldığı bilgiye göre ihaleye katılmak için dosya bedeli KDV dâhil 50 bin lira olarak belirlendi. Ayrıca, yabancı firmaların da katılımının açık olduğu ifade edilen şartnamede, katılımcılar inşaatçı, yatırımcı ya da işletmeci olarak tek ya da ortak girişim grubu halinde teklif de bulunabilecek.

Söz konusu işler için geçici teminat tutarının 50 milyon lira olarak belirlendiği ifade edilen şartnamede, istekliler, proje ile ilgili 2 Temmuz saat 9.30'a kadar teklif verilebilecek. 4 yılın yapım süresi olarak belirlendiği ihale toplam 49 yıllığına devredilecek. İhalede görevli şirketin kullanacağı krediler ve diğer harcamalar için ise hazine garantisi aranmıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER