ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 17:07

GYİAD’dan Mısır katliamına kınama


Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYİAD) Başkanı Burcu Akdarı Toprak, Mısır’da askeri darbeyi protesto eden 200’ü aşkın insanın katledildiği müdahaleyi kınadı.


Burcu Akdarı Toprak, yaptığı yazılı açıklamada tüm dünyanın tanık olduğu katliamın sorumlularının er ya da geç halka hesap vereceğini vurguladı. Askeri darbelerin ülkelere özgürlük getirmediğini belirten Akdarı Toprak, şunları ifade etti:

“Dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi Mısır’da da darbe, ülke insanına daha fazla özgürlük, daha fazla hak ve hukuk getirmeyecektir. Demokratik yöntemlerle başa gelenler, kimi zaman kendilerini iktidara taşıyan sistemle örtüşmeyen, hatta tam aksi uygulamalara yönelebilirler. Bu zaafı gidermenin yolu, seçimle gelen iktidarı silahla ortadan kaldırmak, darbe yapmak olamaz. Son olarak Adeviye Meydanı’nda darbeyi protesto edenlere ateş açılıp 200’ün üzerinde insanın katledilmesi sözün bittiği nokta olmuştur. Türkiye’nin genç iş insanları olarak katliamı ve darbeyi şiddetle kınıyor, taraflara demokrasinin en erdemli yönetim biçimi olduğunu hatırlatıyoruz. Daha fazla kanın akmaması için bir an önce demokrasiye dönülerek, sivil seçimlerin yapılması çağrısında bulunuyoruz.”

Akdarı Toprak, Batı ülkelerinin Mısır’da yaşanan vahşet karşısında sessiz durarak kendi değerleri ile çeliştiğini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER