ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 13:07

Güney Kıbrıs'ta işçiler greve gidiyor


Güney Kıbrıs’ta inşaat işçilerinin yarın süresiz greve gitmeye hazırlandığı, öğretmenlerin ise Başkanlık Sarayı’na yürüyeceği haber verildi.

Rum Alithia gazetesi, inşaat işçilerinin örgütlü olduğu sendikaların, 2010 yılından bu yana askıda bekleyen toplu sözleşmelerin yenilenmesi ve işverenleri denetleyecek bir komitenin kurulması talebiyle greve gideceklerini yazdı.

Habere göre, bugün düzenlenecek basın toplantısıyla sendikaların bu konuda aldıkları kararlar açıklanacak.

Öğretmenler ise, memorandum çerçevesinde alınan önlemlere karşı tepkilerini göstermek amacıyla yarın akşam Başkanlık Sarayı önünde toplanıp protesto gösterisi yapacaklar.

Bir başka Rum gazetesi Politis de, “Çinli Alıcılardan Hayat Öpücüğü” başlıklı haberinde, Baf’ta son zamanlarda inşaat sektöründeki durgunluğun, belediyenin iki yılın ardından imar izni vermesiyle giderilmeye başlandığını kaydetti.

Hareketliliğin son yıllarda Çinlilere yapılan satışlarla ve bu satışların artma potansiyeliyle alakalı olduğunu aktaran gazete, Çinli alıcılar için tahsis edilen apartmanlar ve evlerin inşa edilmesi için başvuruların incelendiğini aktardı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER