ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 16:00

"Global Finance in Transition" konferansı


"Global Finance in Transition" başlıklı uluslararası konferans 7-8 Mayıs'ta İstanbul'da yapılacak.
     Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasından (TCMB) yapılan duyuruya göre, Türkiye'nin ev sahipliğinde, Reinventing Bretton Woods Committee (RBWC) ile ortaklaşa olarak ve G20 dönem başkanlığını yürüten Rusya'nın katkılarıyla 7-8 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da "Global Finance in Transition" başlıklı uluslararası bir konferans düzenlenecek.
     Söz konusu konferans aracılığıyla G20'nin temel önceliklerinden biri olan günümüzün küresel ekonomi koşullarında uzun dönemli yatırımlarda kullanılabilecek yeni kaynakların tanımlanmasına katkıda bulunulması amaçlanıyor.
     Konferansta ülke deneyimleri, bölgesel girişimler, finansal altyapı ihtiyaçları ve yatırım girişimleri ile ülkelerin kendi para birimi cinsinden tahvil piyasalarının finansal derinleşmede nasıl daha büyük bir rol oynayabileceği ve küresel mali düzenin nasıl daha güvenli hale getirilebileceği gibi konu başlıkları ele alınacak.
     G20 üyesi ülke temsilcileri ve uluslararası kuruluşların üst düzey yetkilileri ile akademisyenler arasında fikir alışverişi sağlanmasını amaçlayan konferansa yaklaşık 200 dinleyicinin katılması bekleniyor.
     Konferansa katılım davet esasına göre gerçekleştirilecek.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER