ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 18:29

Gıda Zirvesi, İstanbul'da düzenlenecek


Gıda sektörünün önde gelen firmaları, İstanbul’da düzenlenecek 4. Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi’nde bir araya gelecek. Uluslararası Güvenilir Gıda Derneği (UGGD) tarafından organize edilen ve birçok kurum ile kuruluş tarafından desteklenen zirve, 1 Haziran’da İstanbul Yıldız Şale Sarayı'nda yapılacak.

'Güvenilir Gıda, Sağlıklı Yaşam' temalı zirve, pek çok oturuma sahne olacak. Firmaların tanıtımına yardımcı olmayı hedefleyen zirve sonrasında güvenilir gıda konusundaki başarısını uluslararası bağımsız bir denetim kuruluşu ile UGGD Değerlendirme ve Danışma Kurulu’na tescilleten firmalara çeşitli kategorilerde ödül verilecek. Uluslararası Güvenilir Gıda Zirvesi Koordinatörü Kadir Gürbüz, sektörün gelişimine katkıda bulunan örnek ve öncü kişi, kurum, kuruluş ile markaları teşvik etmek için zirveyi dördüncü kez düzenlediklerini aktardı.

Ödül başvurularının 30 Nisan tarihine kadar devam edeceğini bildiren Gürbüz, şu bilgileri verdi:

"Ödül alabilmek için sektöründe yenilik, Ar-Ge, verimlilik, katma değer, başarı hikâyesi, hızlı büyüme, eğitimde ve yönetimde başarı, müşteri ilişkilerinde övgüye değer faaliyette bulunma ile insanların yaşam kalitesini yükseltmeye katkıda bulunmuş olma zorunluluğu aranıyor. Adaylıklar belirlenen ödül dalları için sektör temsilcileri ve uzman kişilerden oluşan 'seçici kurul' tarafından değerlendiriliyor. Seçici kurul bu adaylar arasında değerlendirme yaparak sonucu açıklıyor. Seçici Kurul üyeleri içinde ise ilgili STK temsilcileri, akademisyenler ve basın mensupları bulunuyor. Firmalar, www.guvenilirgidazirvesi.com internet adresi üzerinden zirve ve ödüllerle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilir."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER