ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 16:48

Geleceğin liderleri buluşacak


Öğrenci organizasyonu olan Model Economic Forum (MEF), dünyanın dört bir yanından üniversiteli gençleri ‘Sürdürülebilir bir gelecek modellemek’ vizyonuyla İstanbul’da buluşacak. Bu amaçla düzenlenen ve 2-3 Mart’ı kapsayan forum, Başbakan Yardımcısı ve Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan’ın özel sunumu ile başlayacak.

Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi Derneği’nin, İstanbul Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi Kulübü (IRECO) ortaklığıyla İstanbul Grand Cevahir Kongre Merkezi’nde düzenlediği forum, dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim gören lisans, master ve doktora öğrencilerini bir araya getiriyor. Tamamen üniversite öğrencilerinin organize ettiği, küresel ölçekte bir ilk olan 'MEF 13' ile gençler, sosyo-ekonomik meselelerde, tekrarın ötesinde, yeni sözler söyleyecek. Forumda, geleceğin liderleri olabilecek üniversite gençliği, küresel ekonominin satırbaşlarından biri olan ‘Genç Girişimciliğin Teşviki’ ana teması altında fikirlerini dile getirecek.

Forum, 8 oturum ve 9 çalıştaydan oluşacak. MEF 13’e aralarında ABD Dışişleri Bakanlığı Danışmanı Dr. Joshua W. Walker, İMKB Başkanı Dr. İbrahim Turhan, geçmişte Tansu Çiller ve Bülent Ecevit’in ekonomi danışmanlığını yapan strateji uzmanı ve ekonomist Prof. Dr. Vladimir Kvint, MIT Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Başkanı Prof. Dr. Valentin Livada, Deulcom İnternational Yönetim Kurulu Başkanı Baybars Altuntaş, EPDK Kurul Üyesi Alparslan Korkmaz, CNN Türk spikeri Şirin Payzın ve Prof.Dr. Marek Kulczycki gibi alanında oldukça önemli ve deneyimli isimler moderatörlük yapacak.

Çalıştayların direktörlüklerini de İsmail Kavuncu, İlkem Şahin, İbrahim Yamakoğlu, Nazire Peker, Fatih Tamince, Efe Güler, Hüseyin Üvet ve Ercüment Korkut gibi önemli iş adamları, akademisyen ve siyasetçiler üstlenecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER