ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 11:52

Gazipaşa Havalimanı’na ilk Airbus A320 indi

Gazipaşa Havalimanına ilk Airbus A320 indi


Antalya Gazipaşa Havalimanı, Litvanyalı havayolu şirketi Small Planet Havayolları’nın Vilnius’dan gelen ilk yolcularını karşıladı. Gazipaşa-Vilnius karşılıklı seferleri ile Gazipaşa Havalimanı, yeni seferlere başladı.

TAV Havalimanları tarafından işletilen Antalya Gazipaşa Havalimanı, 17 Mayıs’ta Litvanya’nın başkenti Vilnius’dan gelen ve charter seferler düzenleyen Litvanyalı havayolu şirketi Small Planet’in 182 yolcusunu karşıladı. Small Planet Havayolları’na ait Airbus A320 tipi uçakla gerçekleşen ilk sefer için düzenlenen törende uçak, su takı ile karşılandı. Karşılama törenine, TAV Gazipaşa Genel Müdürü Cengiz Aşıklı, Adriyatik Air Service yetkilileri ile TAV Gazipaşa Havalimanı çalışanları katıldı.

TAV Gazipaşa Genel Müdürü Cengiz Aşıklı, yeni bir destinasyona daha ev sahipliği yapmaya başladıklarını kaydetti. Gazipaşa Havalimanı’na B737-800’lerden sonra ilk kez Airbus A320 uçağının da indiğini söyleyen Cengiz Aşıklı, “Bu anlamda da bizim için yepyeni bir kilometre taşı. Aynı zamanda Gazipaşa Havalimanı’ndan bağlanılan yeni noktalara bir Kuzey Avrupa kentinin eklenmiş olması memnuniyet vericidir. Karşılıklı düzenlenecek seferler ile Litvanyalı turistlerin bölgeye gelmesi, Alanya turizmine de katkı sağlayacaktır.” dedi.

Aşıklı, Alanya turizmini desteklemek adına katkı payları olmasının kendileri adına memnuniyet verici olduğunu açıkladı.

Öte yandan Gazipaşa Havalimanı’na charter seferleri ile uçuş yapacak Litvanyalı havayolu şirketi Small Planet, Vilnius’dan Antalya Gazipaşa Havalimanı’na 182 yolcusu ile saat 01.47’de indi. Gelen A320 tipi Small Planet uçağı, 176 dönüş yolcusunu alarak saat 02.50’de Vilnius’a hareket etti. Small Planet Havayolları, Gazipaşa seferlerini 25 Ekim’e kadar her hafta cuma günleri gerçekleştirecek.

Small Planet Havayolları, Pegasus, SAS, Corendon Havayolları, Transavia ve Tailwind Havayolları'ndan sonra bölgeye sefer düzenleyen altıncı havayolu şirketi oldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER