ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 15:10

GAPGİAD’dan İstanbul'a TUSKON ziyareti


Gaziantep Girişimci İş Adamları Derneği (GAPGİAD), üyeleri için İstanbul’a ticari ve kültürel bir gezi düzenledi. Türkiye Sanayici ve İş Adamları Konfederasyonu'nu (TUSKON), İstanbul’daki merkezinde ziyaret eden GAPGİAD’lı iş adamları, yurt dışı yatırım ve ticaretle ilgili önemli bir istişare toplantısı yaptı.

GAPGİAD Genel Sekreteri Ali Murtaza İsaoğlu, İstanbul gezisini yurt içi kültürel ve ticari yeni ufuklar açmak adına yapılan bir faaliyet olarak değerlendirdi. Türkiye Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nı ziyaret ettilerini ifade eden İsaoğlu, “Bölgemizdeki barış ve huzur ortamından bahseden iş adamlarımız binlerce yıllık bir kültüre sahip olan bölgemizin, gelecekte de aynı hoşgörü ve kardeşlik içerisinde yaşamaya devam edeceğini ifade ettiler. Orta Doğu bölgesinde yaşanılan karışıklıklar ve savaşın en kısa zamanda sonlanmasının gerekliliğini belirten iş adamlarımız, bizler, bu bölgede binlerce yıl dili, dini, rengi ne olursa olsun kardeşçe yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz diye ifade ettiler.” şeklinde konuştu.

TUSKON’u ziyaret eden iş adamları, TUSKON Genel Sekreteri Dr. Mustafa Günay ile görüşerek, yurt dışı yatırım ve ihracatla ilgili fikir alışverişinde bulundu. Üretilen ürünleri, dünyanın her tarafına satmak zorunda olduklarını belirten Günay, şunları kaydetti: “Ülkemizin daha fazla gelişmesi ve zenginleşmesi için üretmiş olduğumuz ürünleri dünyanın her tarafına satmak zorundayız. İhracat konusunda önemli bir örnek olan Gaziantep’in katma değeri yüksek ürünlere yönelmesi şart. Dünyada ticaret değişmeye başladı, hiçbir ülke hammadde satmak istemiyor, bu yüzden özellikle Afrika ve Orta Asya cumhuriyetlerine yatırım yapmak gerekiyor.”

GAPGİAD gezisine katılan Erdemsoft yönetim kurulu üyesi Ali Küçük ise TUSKON Genel Sekreteri Dr. Mustafa Günay ile yapmış oldukları görüşmenin çok verimli geçtiğini söyledi. Küçük, görüşmenin Afrika ve Orta Asya cumhuriyetlerinde iplik yatırımı konusunda aydınlatıcı olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER