ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 13:46

Fotoğrafçılıkta devrim

Fotoğrafçılıkta devrim


Fotoğraf baskı kültürünün gelecek nesillere taşınması için çaba sarf eden Fujifilm ve Sonus Yazılım, Türkiye’de bir ilke imza attı. Geliştirilen yeni FotoPost uygulamasıyla Apple mobil cihaz kullanıcıları diledikleri fotoğrafı istedikleri ebatta karta basılı olarak kapılarında teslim alabilecekler.

Neredeyse tamamen dijital fotoğrafçılığa geçilen günümüzde yavaşlayan fotoğraf baskı alışkanlıklarına yeni bir soluk getirmesi beklenen FotoPost uygulaması ile telefonların albümlerinde, sosyal paylaşım platformlarında kalan fotoğrafların yeniden evlerin duvarlarını ve masaların üstlerini süslemeleri amaçlanıyor.

Geliştirilen yeni iOS uygulaması FotoPost ile Apple mobil cihaz kullanıcıları diledikleri fotoğrafı istedikleri ebatta karta basılı olarak kapılarında teslim alabilecekler. Apple App Store’dan ücretsiz indirilebilen bu uygulama ile iPhone, iPod ve iPad kullanıcıları, mobil cihazları ile çektikleri fotoğrafları artık istedikleri yerde karta basılı olarak sergileyebilecekler.

Bir adet ve üzeri fotoğraf baskı siparişi verilmesine imkan sağlayan uygulama, altı farklı baskı boyutu sunuyor. 10x15, 13x18, 15x21cm gibi 3 farklı klasik dikdörtgen baskı boyutunun yanı sıra 10x10, 13x13, 15x15 cm boyutlarında yine 3 farklı kare baskı seçeneklerini de mevcut. Baskı adet fiyatlarının 0.40 kuruş ile 1.3 lira arasında değiştiği uygulamanın ödeme sistemi ise PayPal tarafından güvenli bir şekilde sağlanıyor. Kullanıcılar PayPal üyesi olmadan da kredi kartları ile ödeme yapabiliyorlar.

Sonus Yazılım tarafından geliştirilen ve fotoğraf baskıları Fujifilm Dış Ticaret A.Ş. tarafından yapılan uygulamanın https://itunes.apple.com/tr/app/fotopost/id639934905?l=en&mt=8 adresinden ücretsiz olarak indirilebileceğini belirten yetkililer, kısa bir süre sonra yayınlanacak güncelleme ile facebook bağlantısı, fotoğraf aksesuarları ve farklı baskı çeşitlerinin de aktif olacağını açıkladılar.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER