ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2014 Salı 11:20

Finansal nabzı İstanbul'da atacak

Finansal nabzı İstanbulda atacak

İstanbul Finans Zirvesi (Istanbul Finance Summit - IFS), 15-16 Eylül tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.


 stanbul Finans Zirvesi (Istanbul Finance Summit - IFS), 15-16 Eylül tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Anadolu Ajansı'nın üst üste ikinci defa global iletişim ortağı olduğu ve bu yıl beşinci kez gerçekleştirilecek zirvede, finans sektörünün önde gelen isimleri, risk sermayesi fonları, yatırım bankacılığı, melek yatırımcılık, yenilikçi kalkınma-altyapı finansman yöntemleri ile sermaye piyasaları-yenilikçilik konularını İstanbul’da masaya yatıracak.

Zirvenin ilk gününe Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov'un ve ikinci gününe ise Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanı sıra yerli ve yabancı finans piyasalarının önde gelen temsilcilerinin katılması bekleniyor.

Geçen yıl 52 ülkeden binin üzerinde katılımcıyı bir araya getiren zirveye, bu yıl NASDAQ OMX Grup Başkan Yardımcısı Sandy Meyer Frucher, Khazanah Nasional Berhad Finans Grubu Başkanı (CFO) Mohd Izani Ghani, Casablanca Finance City Üst Yöneticisi (CEO) Said İbrahimi ve Kazakistan Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Kuat Kozhakhmetov gibi konusunun uzmanı konuklar katılacak.

Merkez Bankası, Hazine Müsteşarlığı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Borsa İstanbul gibi birçok kurum ve bankanın katılım ve desteğiyle gerçekleştirilecek zirvede yerli ve yabancı siyasetçilerin de yer alması bekleniyor.  

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER