ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 14:39

Fenerbahçe hisseleri düşüşe geçti

Fenerbahçe hisseleri düşüşe geçti

CAS'ın kararını açıklaması ile Fenerbahçe'nin piyasa değeri 630 milyon liraya geriledi


Borsa İstanbul'da işlem gören Fenerbahçe Futbol AŞ hisseleri, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından yapılan açıklamanın ardından ilk seans kapanışına göre yüzde 5,88 oranında değer kaybetti.

CAS, UEFA Disiplin Kurulu'nun Fenerbahçe'ye verdiği 2 yıl Avrupa Kupalarından men cezasını onadığını açıkladı. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi Play-Off turunda Arsenal'a elenmesine rağmen UEFA Avrupa Ligi'nde mücadelesine devam edecekti. CAS'ın kararıyla bu sene Avrupa Ligi'nde oynayamayacak olan Fenerbahçe, önümüzdeki sene de hak etmesi durumunda dahi Avrupa Kupalarına alınmayacak.

Borsa İstanbul'da ilk seansta CAS'tan olumlu yönde bir haber gelebileceği beklentisi ile dünkü kapanışa göre yüzde 5,09 oranında değer kazanmıştı. Seans arasında gelen açıklamanın ardından ikinci seansa sert düşüşle başlayan Fenerbahçe hisseleri, ilk seans kapanışına göre yaklaşık yüzde 6 oranında düşüşle 24 lirayı gördükten sonra 25 lira seviyelerinde dengelendi. Fenerbahçe hisseleri dünkü kapanışa göre ise yaklaşık yüzde 1,20 oranında düşüş kaydetti.

Fenerbahçe'nin piyasa değeri 630 milyon liraya geriledi

Fenerbahçe'nin piyasa değeri CAS kararının ardından 630 milyon liraya geriledi. İlk seans kapanışında 670 milyon lira olan Fenerbahçe Futbol AŞ'nin piyasa değeri yılbaşında ise 990 milyon liranın üzerindeydi. Yılbaşından bu yana, özellikle UEFA ve CAS sürecinde hızlı bir şekilde değer kaybeden Fenerbahçe Futbol AŞ'nin toplam piyasa değeri bugünkü düşüşle birlikte yılbaşına göre yaklaşık yüzde 36 oranında gerilemiş oldu.
CAS, internet sitesinden yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü'nün, UEFA Disiplin Kurulunun verdiği Avrupa kupalarından 2 yıl men cezasıyla ilgili başvuruyu reddettiğini belirterek, durumun aciliyeti nedeniyle de kararın gerekçelerini ayrıntılı olarak en kısa sürede açıklayacağını duyurdu. Fenerbahçe Kulübü, 21-22 Ağustos tarihlerinde İsviçre'nin Lozan kentindeki CAS'ta savunma yapmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER