ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ağustos 2014 Perşembe 10:21

Fed'den yeşil ışık sonrasında

Fedden yeşil ışık sonrasında

Bank of America'nın ABD Merkez Bankası'na yeniden sunduğu sermaye planının onaylanmasının ardından, hisse başına kar payını yükselteceğini açıkladı.


Bank of America (BoA), ABD Merkez Bankası'na (Fed) yeniden sunduğu sermaye planının onaylamasının ardından, hisse başına kar payını 0,01 dolardan 0,05 dolara yükselteceğini açıkladı.

ABD'nin en büyük bankalarından biri olan BoA, Fed'e geçen nisan ayında sunduğu sermaye planındaki kayıt hataları sebebiyle yeni bir plan sunmak zorunda kalmıştı.

Fed'den bugün yapılan açıklamada, BoA'nın mayıs sonunda yeniden sunduğu sermaye planının onaylandığı duyuruldu.

BoA, uzun süredir beklediği onayı almasının ardından hisse senedi başına kar payını 0,01 dolardan 0,05 dolara artıracağını açıkladı. Banka ayrıca bu onayın ardından nisan ayından beri askıya alınan hisse senedi geri alımlarına devam edebilecek. Fed, bankanın talep ettiği 4 milyar dolarlık hisse senedi geri alım planını onayladı ancak bankadan yapılan açıklamada, bu işlemin ne zaman gerçekleştireceğine ilişkin bilgi verilmedi.

Bu gelişme, bankanın krizin etkilerinden tamamen kurtulmak için attığı önemli bir adım olarak değerlendirildi. Fed'in onayının ardından New York borsasında işlem gören BoA hisseleri, yüzde 1,3 değer kazandı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER