ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 16:15

Fas'a yatırım yapan Afrika'ya da satış yapar

Fasa yatırım yapan Afrikaya da satış yapar


 Fas Ulaştırma Bakanı ve Kenitra Belediye Başkanı Aziz Rabbah, Fas’ın büyük bir pazar olduğunu vurgulayarak, ülkelerinde yatırım yapan işadamlarının hem iç pazara hem de Afrika’ya satış yapabileceğine dikkat çekti.

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Fas Ulaştırma Bakanı Aziz Rabbah, beraberindeki heyetle, Organize Sanayi Bölgesi’nde Sanko Makina tesislerini ziyaret etti. Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Adil Sani Konukoğlu’nun da eşlik ettiği heyet, üretim hattını gezerek ürünleri inceledi. Sanko Makina Ürün Geliştirme Müdürü Hasan Yaran ve Satış Koordinasyon Şefi Gönenç Udumlu, konuk bakana bilgi verdi. Gezisinin sonunda Fas Bakanı Aziz Rabbah ve heyet üyelerine, tesisin bahçesinde MST bekoloderle, Sanko Makina tarafından üretilen iş makinelerinin konforu, kullanım rahatlığı ve kalitesini gösteren bir mini gösteri sunuldu.

Sanko Makina yetkililerini tebrik eden Bakan Rabbah, ‘’Tesisin bu kadar büyük olacağını sanmıyordum, tesisin içerisine girdiğimde şaşırdım. Gaziantep olarak nasıl 6 milyar dolar ihracat yaptığınızı şimdi anladım. Gerçekten büyük bir sanayi alanınız var, tecrübeniz de büyük.’’ diyerek beğenisini dile getirdi.

Fas’ın büyük bir pazar olduğunu vurgulayan Rabbah, ülkelerinde yatırım yapan işadamlarının hem iç pazara hem de Afrika’ya satış yapabileceğine dikkati çekti. Yatırım davetinde bulunan Rabbah, ‘’Biz isteriz ki, Kenitra bölgemizdeki sanayi sitesinde üretim olursa çok güzel olur. Makine olarak hem Fas’ta hem de Afrika’da büyük bir pazar var.’’ dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER