ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 16:26

Eylemlerinde Ankara esnafı zarar gördü

Eylemlerinde Ankara esnafı zarar gördü


Ankara Lokantacılar ve Kebapçılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Aztekin, Gezi Parkı'na destek adı altında yapılan eylemler sebebiyle Ankara esnafının büyük zarar gördüğünü belirtti.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Başkan Mehmet Aztekin, “Gezi Parkı eylemi adı altında başlatılan fakat bugün 15’inci gününe giren sokaklardaki şiddet eylemleri tamamen kontrolden çıkmış amacına uygun olmayan bir hale dönüşmüştür. Başta kamu binaları olmak üzere, özel sektör ve işyerlerinde büyük maddi zarar meydana gelmiştir. İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Hatay gibi illerimiz de illegal gösteri düzenleyen kişileri, bu kişilere yardım edenleri, destekleyenleri sektörümüz adına şiddetle kınıyor, akli selim olmaya davet ediyoruz. Eylemlerin yapıldığı Kızılay, Cebeci, Kavaklıdere Tandoğan ve benzeri semtlerimizde yaptığımız işyeri ziyaretlerinde geçen 15 gün içerisinde dükkânların zarar gördüğünü, camlarının kırıldığını ve hiçbir şekilde iş yapamadıklarını, işyeri sahiplerinin çaresiz olduğunu gördük.” dedi.

Sektör işletmecilerinin dükkânlarını dolar bazında ve yüksek kira bedelleri ile işletmekte olduklarını söyleyen Aztekin, 15 gün içerisinde eylem yapılan semtlerimizdeki işletmecilerimiz yüz binlerce lira zarar etti." ifadelerini kullandı
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER