ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 13:45

Estetikte Türkiye'nin tecrübesi, ucuzluğunun önüne geçti


Son dönemde yapılan başarılı estetik cerrahi operasyonları, dikkatleri Türkiye’ye çevirdi. Daha önceleri ucuz olduğu için tercih edilen Türkiye’nin artık güven ve tecrübe ile öne çıkıyor.

Türkiye ye sağlık turizmi kapsamında her yıl yurtdışından 250 bin-300 bin arasında hasta başvuruyor. Başvuran hastalar arasında plastik cerrahi hastaları 3. sırada yer alıyor. Bu pay her yıl ortalama yüzde 25 büyüme eğiliminde. Bu başarının arkasında; Türkiye’de plastik ve cerrahi operasyonlarında son yıllarda artan deneyim-kaliteli hizmet, Türk doktorlarına duyulan güven var. Bunun yanı sıra fiyatların, en büyük rakipler olan ABD ve Londra- Fransa’ya göre ortalama dörtte bir oranında uygun olması da Türkiye’yi öne çıkarıyor. Edindiği tecrübe ve birikim sayesinde Türkiye’nin son dönemde sağlık turizmi kapsamında estetik cerrahide Avrupa ve Amerika’nın önüne geçtiğini belirten Özel Newest Plastik Cerrahi Merkezi Uzmanı Op. Dr. Elif Eren Aydın, “Bu ülkelerden artık hastalar sadece ucuz olduğumuz için değil Türk doktorlarına duydukları güven nedeniyle de ülkemizi tercih etmeye başladılar.” dedi. Aydın, ABD, Avrupa ve Arap ülkelerinden son dönemde Türkiye’ye yönelik artan ilginin gerekçelerini şöyle sıraladı:

"Avrupa ülkelerinden gelen hastaların Türkiye’yi tercih nedenleri arasında ilk sırayı Türk plastik cerrahlara duydukları güven alıyor. Kaldı ki; Çekoslovakya, Macaristan, Almanya, Hollanda ve Belçika’da estetik ameliyat fiyatları hemen hemen Türkiye ile aynı. İngiltere, Fransa ve Amerika da estetik ameliyat fiyatları Türkiye den çok daha yüksek olduğunu gözlemliyoruz. Örneğin, yüz germe operasyonu ortalama ABD’de 25 bin euro, İngiltere’de 15 bin euro Türkiye’de ise 6 bin Euro. Karşılaşmış olduğumuz sonuçlar; bizi deneyim, planlama ve kaliteli hizmet, kısacası hasta memnuniyeti olarak öne geçirdiğini hissettiriyor. Bunu kendi ülkesinde (Almanya, Hollanda, Belçika, İsviçre, Arap ülkeleri gibi) ameliyat olmuş ancak memnun kalmamış hastaların, düzeltme ameliyatı için bize başvurduklarında fark ediyoruz. İstanbul estetik cerrahinin merkezlerinden biri konumunda. Bu konuda ABD ile yarışıyor. Her yıl dünyanın önemli estetik cerrahi kongrelerinden biri İstanbul da gerçekleştiriliyor. Türkiye de uygulanan Plastik Cerrahi ameliyatları, tanımlanmış en son bilimsel temellere dayanan ameliyatlar.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER