ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 13:27

Eskişehir-Brüksel uçak seferleri 1 Nisan'da


Eskişehir-Brüksel uçak seferleri 1 Nisan 2013 tarihi itibariyle karşılıklı olarak yeniden başlayacak. Türk Hava Yolları (THY), söz konusu seferleri haftada üç gün olarak gerçekleştirecek. Biletler de satışa çıkarıldı.

        AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, 1 Nisan tarihi itibariyle Eskişehir-Brüksel uçak seferlerinin yeniden başlayacağını söyledi. Uçuşların karşılıklı olarak haftada 3 gün yapılacağını ve 1 Nisan'da saat 22.30’da ilk uçak Brüksel'den Eskişehir'e kalkacağını belirten Koca, 2 Nisan'da da aynı saatte Eskişehir'den Brüksel'e uçuş yapılacağını kaydetti. THY'nin bu konuda çalışmalarını tamamladığını, uçak biletlerinin satışa çıktığını vurgulayan Koca, "Bizim hemşehrilerimizden isteğimiz, bu uçuşları tercih etmeleri. Talep olduğu sürece bu seferler devam edecek.” dedi.

        Brüksel’den Eskişehir’e uçuşların eskiden olduğu gibi pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olacağını dile getiren Koca, "Salı, perşembe ve cumartesi günleri aynı saatlerde de Eskişehir'den Brüksel'e uçuşlar tekrarlanacak. Hemşehrilerimizden de rica edelim, uçuşlarda bunu tercih etsinler. Çünkü bu dolulukla, tercihle, taleple alakalı bir durum. Bu seferlerinde bir anlamda devam etmesini arzuluyoruz." diye konuştu.

        Eskişehir-İstanbul uçuşlarının kış sezonunda talep yetersizliğinden dolayı kaldırıldığını hatırlatan Koca, şimdi tekrar yaz sezonuna gelindiğini belirterek, "Talebin olmasını arzu ediyoruz. Talep olursa, her an her şekilde her yere uçak kaldırabiliriz. Yeter ki talep olsun.” ifadesini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER