ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Kasım 2012 Cumartesi 19:14

Esed güçleri bozguna uğradı


Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Genelkurmay Başkan Yardımcısı Arif el-Hamud, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin Esed güçlerinden sayıca fazla olduğunu ve Esed güçlerinin çevre illerden Şam'a doğru çekildiğini belirtti.
     Hamud, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Esed güçlerinin büyük bir bozgun yaşadığını, devrimcilerin bunun olumlu sonuçlarını Deyru'z Zor, el-Meyadin, İdlib ve Halep'te almaya başladığını dile getirdi.
     Başkentin stratejik öneme haiz olduğunu ve rejimin buradaki savaşla birlikte düşeceğini söyleyen Hamud, ÖSO'nun civar illerden başkente doğru çekilen Esed güçlerinin geride bıraktığı silahlarla uzman askeri birlikler oluşturduğunu ifade etti.
     ''ÖSO'nun asker sayısı, Esed güçlerinden fazla'' diyen Hamud, Suriye halkının üçte ikisinin ÖSO safında savaştığını, bunların arasında Esed güçlerinden ayrılanların yanı sıra gönüllü gençlerin de bulunduğuna işaret etti.
     Suriyeli muhalifler, başkent Şam'ın kurtuluş savaşına yapılan hazırlık kapsamında, Şam ve kırsalında büyük bir askeri tugay oluşturmuştu.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER