ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 10:01

Erzurumlu işadamlarından Macaristan çıkarması


Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, kalabalık bir heyetle ticari fırsatları araştırmak için Macaristan'a ziyarette bulundu.
Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası ile Türk-Macar İşadamları Derneği, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'deki Hilton otelinde ortak bir toplantı düzenledi. Türkiye Cumhuriyeti Macaristan Büyükelçisi Şakir Fakılı'nın şeref konuğu olarak katıldığı toplantıda, Türk-Macar işadamları tanışma fırsatı buldu.
Büyükelçi Şakir Fakılı toplantıda yaptığı konuşmada, son dönemlerde Türkiye ile Macaristan ilişkilerinin baş döndürücü hızla geliştiğini, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Macaristan ziyaretinin ise bu ilişkileri perçinleyeceğini söyledi.
Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Saim Özakalın da Doğu Anadolu Bölgesi'ni tanıtmak için Avrupa'da bulunduklarını, Erzurum'un son yıllarda kış sporları başta olmak üzere uluslararası platformda daha fazla yer aldığını belirtti. Özakalın, Erzurum'un Asya ve Avrupa arasındaki ticaret yolunda önemli bir yeri olduğuna da vurguladı.
Türk-Macar İşadamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz ise Macaristan'da güçlü bir hükümetin bulunduğunu, bu hükümetin programında "Doğu Politikası"nın önemli bir yer tuttuğunu, bunun en önemli ayaklarından birinin de Türkiye olduğunu belirtti. Şahbaz, bu fırsatın Türk işadamlarınca iyi değerlendirilmesi gerektiğine de dikkati çekti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER