ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 18:56

Ereğli TSO organ seçimleri tamamlandı


Zonguldak Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) seçimleri tamamlandı. Gayri resmi bilgilere göre 7 gruptan 4'ünü Yaşar Tetiker alırken, 3 grubu İrfan Erdem aldı.

Karadeniz Ereğli Spor Salonu’nda yapılan Ereğli TSO organ seçimleri, sabahın erken saatlerinde başladı. Seçime girecek grupların, sabah saatlerine kadar listelerini oluşturma çalışmaları ardından ekipler, alanda hazırlanan bölümlerde yerlerini aldı. Grup liderlerinden İrfan Erdem, Arslan Keleş ve Yaşar Tetiker’in, seçmenlerle yakından ilgilendiği gözlendi. Adaylar, salonun içinde kurulan 7 masadan, kendilerinin mensup olduğu gruba ait olana giderek oylarını kullandı. Seçim sonunda her gruptan 3 meclis üyesi, 4 komite üyesi olmak üzere toplam 7 kişi seçildi. Bu 7 kişi o meslek grubunun komitesini oluşturacak. 7 gruptan 21 meclis üyesi de TSO Yönetim Kurulu’nu belirleyecek. Bilindiği gibi, TSO seçimlerinde iş adamı Arslan Keleş, Yaşar Tetiker ve İrfan Erdem öncülüğünde üç grup yarıştı. Gruplardan herhangi birinin TSO yönetimini tek başına oluşturması için 7 meslek grubundan 4’ünde seçimi kazanması gerekiyordu.

Öte yandan, seçim devam ederken, adayların ve muhtemel yönetim kurulu adaylarının salonda yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiği gözlendi. Seçim sandıkları saat 17.00’de açıldı ve oylar sayılmaya başladı. Oyların sayılmasının ardından sonuçlarda ortaya çıktı. Gayri resmi bilgilere göre, 7 gruptan 4'ünü Yaşar Tetiker alırken, 3 grupta İrfan Erdem aldı. Alınan ilk bilgilere göre oyların sandıklara göre dağılımı şu şekilde gerçekleşti:

1. MESLEK KOMİTESİ

YAŞAR TEİKER :79
İRFAN ERDEM : 84
ARSLAN KELEŞ : 78

2. MESLEK KOMİTESİ

YAŞAR TETİKER :94
İRFAN ERDEM : 111

3. MESLEK KOMİTESİ

YAŞAR TEİKER : 97
İRFAN ERDEM : 70
ARSLAN KELEŞ : 68

4. MESLEK KOMİTESİ

YAŞAR TEİKER :110
İRFAN ERDEM :77
ARSLAN KELEŞ :67

5. MESLEK KOMİTESİ

YAŞAR TEİKER :139
İRFAN ERDEM :92
ARSLAN KELEŞ :25

6. MESLEK KOMİTESİ

YAŞAR TEİKER :70
İRFAN ERDEM : 110
ARSLAN KELEŞ : 50

7. MESLEK KOMİTESİ

YAŞAR TEİKER :84
İRFAN ERDEM : 49

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER