ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2013 Pazar 11:30

"Erciyes Projesi dev bir başarı hikayesi"

"Erciyes Projesi dev bir başarı hikayesi"


Tarihi Kentler Birliği (TKB) Yönetim Kurulu Üyeleri, Erciyes Projesi’nin yalnızca Kayseri için değil Türkiye için de çok büyük getiriler sağlayacak dev bir proje olduğunu söyledi. TKB Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Kayseri’nin her geçen gün geliştiğini belirterek, "Erciyes Projesi başlı başına dev bir başarı hikayesi." dedi.

TKB Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ile yönetim kurulu üyelerini Erciyes’te ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, projenin gelişimi ve geldiği nokta konusunda bilgiler verdi. Hacılar Kapı ve Tekir Kapı’da tesisleri gezen ve gondola binen TKB üyeleri, ortaya konulan projenin dünya çapında olduğunu vurgu yaptı.

Asım Güzelbey, Kayseri’ye her geldiğinde daha gelişmiş ve değişmiş bir şehirle karşılaştığını belirterek, "Dünden itibaren Kayseri’deydik. Sık sık geldiğimiz Kayseri’de her defasında bir gelişim ve değişime şahit oluyoruz. Erciyes Projesi ise başlı başına dev bir başarı hikayesi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımızın vizyonu ile gayreti ve dirayeti ile ortaya çıkan bu proje, yalnızca Kayseri’nin değil, ülkemizin de vizyonuna çok şey katacak. Gelinen noktada bunu yakından görmek mümkün." dedi.

"KAYSERİ’NİN UFKUNU AÇTI"

Çekül Vakfı Başkanı ve TKB Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen de konuya ilişkin yaptığı açıklamada Erciyes’teki gelişimi yakından takip ettiğini belirterek, "Burada hep turistik açıdan hem de ekonomik ve sosyal açıdan büyük değişim yaşanıyor. Bu proje ile Kayseri insanın ufku da değişecek. Ülkemiz, dünya çapında kayak tesislerine kavuşuyor. Başta Özhaseki Başkan olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum." diye konuştu.

"TÜM BELEDİYE BAŞKANLARI GÖRMELİ"

TKB Yönetim Kurulu Üyesi ve Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan da tüm belediye başkanlarının Erciyes’i görmesi gerektiğine vurgu yaparak, şöyle devam etti: "Ben Erciyes’i çok duymuştum ama bugüne kadar görme imkanım olmamıştı. Burada yapılanlar beni gerçekten çok şaşırttı. Türkiye’deki tüm belediye başkanlarının burayı görmesini ve bir belediye başkanının şehrinin ufkunu nasıl açtığını görmesi gerektiğini düşünüyorum."

UFUKTAKİ KENT; KAYSERİ SUNUMU

Öte yandan programa katılan TKB Yönetim Kurulu Üyelerine bir de Ufuktaki Kent Kayseri sunumu yapıldı. Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, Harikalar Diyarı ve Kültür Yolu projeleri başta olmak üzere 10 ayrı başlıkta toplanan Ufuktaki Kent Kayseri projeksiyonun ayrıntılı olarak ele alındığı sunumda ayrıca Kayseri Mahallesi, Müzeler gibi kültür-sanat projeleri üzerinde de duruldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER