ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2012 Salı 13:54

Erciyes Kış Sporları Merkezi, görücüye çıktı

Erciyes Kış Sporları Merkezi, görücüye çıktı

Kayseri Erciyes Dağı’ndaki Kış Sporları ve Turizm Merkezi, Moskova ve Kiev şehirlerinde görücüye çıktı.


Kayseri Erciyes Dağı’ndaki Kış Sporları ve Turizm Merkezi, Rusya'nın Moskova ve Ukrayna'nın Kiev şehirlerinde düzenlenen fuarlarda tanıtıldı. Her iki fuarda da yoğun ilgi gören Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, Rus medyasında da geniş yer buldu.

Merkez, Moskova Crocus Expo Center'da düzenlenen "18. Leisure Moscow" ve Kiev IEC Center'da düzenlenen "Travel Market Ukraine" fuarlarında Rus ve Ukraynalı tur operatörleri ve turizm ajanslarına tanıtıldı.

de Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü aracılığıyla milli katılım yaptığı fuarlarda, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'ni, Erciyes AŞ Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler temsil etti. Kiev Büyükelçisi Mehmet Samsar, Erciyes Dağı'nda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki tarafından projelendirilen Erciyes Turizm Master planını takdir ve hayranlıkla izlediğini ve bu projenin tamamlandığında Kayseri'yi dünya çapında bir marka şehir yapacağını bildirdi.

Ukrayna ve Rusya'dan kış aylarında Avrupa'ya özellikle İsviçre ve Avusturya'ya kayak yapmak için yazın Türkiye'ye gelen turist sayısı kadar turistin gittiğini belirten Samsar, Türkiye'nin kış turizminden bugüne dek yeterince istifade edemediğini söyledi. Büyükelçi Samsar, Türkiye'nin bu büyük boşluğu Erciyes projesi ile doldurulacağını sözlerine ekledi.

Erciyes AŞ Genel Müdür Yardımcısı Yücel İkiler de Moskova ve Kiev fuarlarının çok yoğun geçtiğini ve ilginin beklenenin çok üzerinde olduğunu belirtti. İkiler, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'ne olan bu yoğun talep karşısında Türk tur operatörlerinin, Rus ve Ukraynalı turistlere hizmet verecek paketler oluşturacaklarını söyledi.

Öte yandan, 1–4 Kasım 2012 tarihleri arasında da Türkiye'de ilk defa Turizm Yatırımları Fuarı, Kayseri'de düzenlenecek. Erciyes AŞ tarafından Dünya Ticaret Merkezi'nde düzenlenecek fuara, kış turizmi ile ilgilenen yerli ve yabancı pek çok firma katılacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER