ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2014 Çarşamba 12:12

En ucuz yolculuk yapmanın yolu!

En ucuz yolculuk yapmanın yolu!

Yolcular artık en ucuz ve rahat bir yolculuk yapmanın yolunu arıyor.


Bir şehirden başka şehre tek başına gidecek sürücüler, akıllı telefon uygulamalarına ister ilan vererek isterse verilen ilanlara yanıt vererek, aracına yolcu alabiliyor. Yakıt masrafına ortak olan yolcu ise otobüs ya da uçak biletinin yarı fiyatına otomobil konforuyla yolculuk edebiliyor.

Son aylarda kullanımı hızla artan akıllı telefon uygulamaları sayesinde gitmek istediği yere tek gitmek istemeyen sürücülerle, daha ucuza seyahat etmek isteyenler bir araya geliyor. Bir şehirden başka bir şehre tek başına gidecek olan sürücüler, bu uygulamalara gideceği yeri, saati, kaç yolcu alacağı ve kaç liraya götürebileceği yönünde ilan verebiliyor.

Aynı şekilde, bir şehre yolculuk edecek yolcularda bu uygulamaya, gitmek istediği şehri, kendi yaşını, cinsiyetini ve en fazla kaç para verebileceğiyle ilgili ilan verebiliyor. Sürücüler ve yolcular, bu ilanlara bakarak kendilerine uygun sürücü ve yolcuyu seçebiliyor ve verilen saatte buluşup, birlikte yolculuk edebiliyor.

Bu uygulamalar sayesinde araç sahipleri hem tek başına yolculuk etmemiş hem de yakıt masrafını yarıya düşürmüş olurken, yolcular otobüs bileti fiyatının en az yarı fiyatına otomobil konforuyla seyahat edebilme şansı buluyor.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER