ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 15:51

En büyük 500’de Kastamonu Entegre sektöründe zirvede

En büyük 500de Kastamonu Entegre sektöründe zirvede


Kastamonu Entegre ISO 500 sıralamasında orman ürünleri sektörünün lideri oldu.

İstanbul Sanayi Odası (İSO), Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasının 2012 yılı sonuçlarını açıkladı. Bir önceki yıla göre 10 sıra yükselerek 42. sırada yer alan Kastamonu Entegre, bu başarısı ile orman ürünleri sektöründe zirvede yer aldı. ISO’nun üretimden net satışları baz alarak 2012 verilerine göre hazırladığı listede 1.1 milyar dolarlık cirosu ile Türkiye pazarında lider konumda olan Kastamonu Entegre dünya standartlarında modern entegre üretim tesisleriyle, en son teknoloji ve yeni ürünlere yaptığı yatırımlar ile sektöre yön veriyor. Kastamonu Entegre, 2012 yılında 1.4 milyar TL net satış rakamı elde etti.

Kastamonu Entegre Genel Müdürü Haluk Yıldız, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’de sektörün 4 -5 önemli oyuncusundan biri iken, sektöründe Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın 6. büyük ve dünyanın 12. büyük firması olduklarının altını çizdi. Büyümeyi kendi sektörlerine odaklanarak başardıklarını ve bunun hem zor hem de gurur verici olduğunu söyleyen Yıldız, doğru yatırım ve inovasyonun cirolarının yükselmesindeki en önemli etkenlerin başında geldiğini söyledi. Yıldız, "Kastamonu Entegre olarak son 10 yıldır, kesintisiz olarak çift haneli büyüyoruz. Elde ettiğimiz başarı şirketimizin doğru strateji ve hedefler doğrultusunda ilerlemesinin sonuçlarıdır." dedi.

Kastamonu Entegre olarak hedeflerinin Türkiye dışındaki pazarlarda pazar payını artırmak olduğunu belirten Yıldız, bu başarıyı sürdürerek kendi sektöründe Türkiye’nin global şirketlerinden biri olmak için yatırımlarına devam ettiklerini ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER