ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 16:53

EMİTT Fuarı'nda Bolu rüzgarı

EMİTT Fuarında Bolu rüzgarı


Dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan ve bu yıl 17'ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT, İstanbul Beylikdüzü Tüyap’ta açıldı. Fuarda Bolu’nun birçok tarihi ilçesi ile kültürel özellikleri temsil edildi.

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından birisi olan EMİTT Fuarı’nın İstanbul Beylikdüzü Tüyap’ta gerçekleştirilen açılışına Bolu Belediye Başkanı ve birçok Bolulu yetkili katıldı. Fuar’da Bolu bölümünün açılışında konuşan Başkan Yılmaz, "Biz MARKA, BAKAB gibi daha birçok kurum ve kuruluşla birlikte bu işin içerisinde süreklilik arz etmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalar içerisinde hem Bolumuz ve ilçelerinin tamamını tanıtırken, turizm bölgelerimiz ve otellerimizde bu fuarda tanıtımlarını yapma imkanı buluyorlar." dedi

"BU FUARIN BİZLERE KATKISI ARTARAK DEVAM EDECEK"

EMİTT Fuarı’nın turizm açısından dünyanın en büyük fuarlarından bir tanesi olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Zaman içerisinde inşallah bu fuarın bizlere katkısı artarak devam edecektir. Biz de bu tür programlara Bolu Belediyesi olarak destek vererek devam ettirilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Dünyada birçok fuar var fakat turizm açısından en ciddi ve uluslararası olan fuar bu fuardır. Burada ayrıca kendi iliniz haricinde diğer yörelerin ürettiği ürünleri ve o yöreleri de tanıma şansı buluyorsunuz. Sadece bizim bulunduğumuz holü dolaşarak tüm Batı Karadeniz illerinin hem turizm değerlerini hem de yörelerine has ürettikleri değerleri görebilme şansınız oluyor. Ayrıca buranın sayesinde MARKA’daki illerin tamamının içerisinde bulunduğu bir turizm faaliyeti başlatabileceğimiz gibi BAKAB ile de bütün Batı Karadeniz’deki illerin içerisinde bulunduğu bir turizm faaliyeti başlatabiliriz. Bir de bu fuara katılan iller ve ilçeler birbirleriyle diyalog halinde oluyorlar ve bu bile çok önemli bir gelişme."

"EMEĞİ GEÇEN HERKESİ KUTLUYORUM"

Ayrıca EMİTT Fuarı’nda Bolu ve ilçelerinin tanıtımı için emek veren herkesi kutlayan Başkan Yılmaz konuşmasına şu şekilde devam etti: "Biz turizm konusunda sürekliliği sağlamak zorundayız ve bu sürekliliği sağlamak içinde bu türlü fuarlar çok önemli. Bizde Bolu olarak kendimizi turizm ve üniversite kenti olarak düşündüğümüz için bu fuarlara sürekli olarak katılıp ilçelerimiz ile birlikte bir bütün olarak Bolu’yu dünyaya tanıtmak için uğraşıyoruz. Bu konuda bütün ilçelerimiz emek veriyorlar ve Bolu’nun tanıtılması için emek verip buraya katılan herkesi kutluyorum ve Bolu’dan da insanların buraya gelip buraları görmesini arzu ediyorum. Ayrıca devlet olarak da buraya çok büyük ehemmiyet veriyoruz ve her açılışta mutlaka Turizm Bakanımız ve bütün valilerimiz burada oluyor. Dolayısıyla böyle bir fuarın hem ülkemize hem de Bolumuza fayda getirmesini diliyor ve emeği geçen herkesi kutluyorum."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER