ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Haziran 2014 Cumartesi 16:29

Emeklilerin gözü temmuz zammında

Emeklilerin gözü temmuz zammında

Emekliler, temmuz ayında yapılacak zammı beklemeye başladı. Zam oranı ise yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon kadar olacak.


Tüm Emekliler Derneği Adana Çukurova Şube Başkanı Rafet Kaya, temmuz ayında açıklanacak zammı büyük bir merakla beklediklerini belirterek, ellerin vicdana konularak zam oranının belirlenmesini istedi. Bir tüpgazın 80 TL’ye doldurulmasına rağmen kendilerine 33-40 TL arasında zam yapıldığını hatırlatan Kaya, “Allah’tan reva mı bu?” diye sordu. 30 Haziran’da çıkartılacak torba yasada mutlaka 2000 yılı sonrası emeklilere intibak kanunu da uygulanması gerektiğinin altını çizen Kaya, “Yaşanan haksızlığa bir dur denmeli. Bizler insanca yaşayabileceğimiz bir maaş düzenlenmesinden yanayız. Biz emekliler olarak çok bir şey istemiyoruz. Yalnızca insanca yaşayabilecek bir maaş istiyoruz. Emeklilerimiz hakkı olmayan bir şey istemiyor ama hakkından da asla vazgeçmiyor. Bu dünyada hakkımızı vermeyenlerin öbür dünyada iki elimiz yakalarında olacaktır.” dedi.

Ülkeyi yönetenler ve Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin birlik-beraberlik içinde emeklilerin sorunlarını çözmelerini talep eden Kaya, “Seçim mitinglerinde emeklilerin isimlerinden hep bahsediyorlar. Ancak seçim sonrası ise kimsenin bu konuda ağzını bıçak açmıyor. Bir yerel seçimi Adana ve Türkiye atlattı. Adanalılar artık bazı şeyleri daha iyi görerek analiz etme fırsatı buldu. Bu analizlerini de genel seçimlerde daha iyi değerlendirerek kendilerini görmeyene gereken cevabı verecektir.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER