ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 18:26

Emekliler promosyon için imza topladı

Emekliler promosyon için imza topladı


Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu`na (DİSK) bağlı Tüm Emekliler Sendikası (Emekli-Sen), uzun süredir gündemde olan emeklilere banka promosyonu için başlattığı imza kampanyasını, Bursa'nın Mudanya ilçesinde sürdürdü.

Mudanya'da kordon boyunda bir araya gelen bir grup sendika üyesi, açtıkları stantla vatandaşları bilgilendirerek imza istedi. Emekli-Sen Bursa Şube Başkanı Günay Onayman, yaklaşık 11 milyon emeklinin maaşından bankaların büyük gelir elde ettiğine dikkat çekti. Emeklilere maaş ödeyen bankaların zorunlu müşterileri olan emeklilere promosyon vermeleri konusunun bir an önce çözülmesini isteyen Onayman, “2007 yılında çalışanlara promosyon verilmesi genelgesi çıkarıldığı halde, bugüne kadar emeklilere promosyon verilmesini sağlayamayıp, bankalarla pazarlık yapan hükümet ile çalışanların maaşlarını ödemek için birbirleriyle kıyasıya yarışan bankaları protesto ediyoruz.” dedi.

Sendika üyeleri, Mudanya’da hafta sonu açılan stantta topladıkları imzaları, ülke genelinde bir ay sürecek kampanya ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na gönderileceğini kaydetti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER